Autor Tema: Broj motora i sasije  (Posjeta: 2718 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

menphisag

• Gost
  • Trade bodova: (0)
Broj motora i sasije
« : 22-10-2009, 11:00:27 »
Ispala je za kupovinu jedna 156 1.8 TS, medjutim u prometnoj, rubrika broj motora je upisano R3xxxx. Koliko sam ja upoznat, alfa svoje motore oznacava sa AR xxxxx pa mi je ovo malo sumljivo kako fali slovo A. Divljak ili ....?
Ustvari, gdje je na 156 broj motora, kako se najlakse pronalazi odnosno gdje ga procitati a da negledam prometnu?
Broj sasije, osim onog limica unutar motornog prostora, da li ima jos negdje se naci i uporediti sa prometnom, tipa, neko mozda skriveno mjesto gdje je broj sasije ukucan?

Hvala
 :alfisti:

Offline Dalibor-L

• Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 145 2.0TS Quadrifoglio Verde
    • Sisak
Odg: Broj motora i sasije
« Reply #1 : 22-10-2009, 12:14:56 »
Broj šasije bi trebao biti na suvozačkoj muldi, ako ga nema onda je problem.  :craz
Obavezno pogledaj i knjižicu vozila i prometnu. Knjižica vozila je vjerodostojnija jer uvijek ide uz auto i ne mijenja se dok se prometna uvijek izdaje nova kod prepisa pa znaju fulat.  :ok:
…senza cuore saremmo solo macchine…
http://www.alfisti.hr/forum/index.php/topic,9175.0.html

Online Alfa_gtv

• Moderator
  • Trade bodova: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • AR GTV V6 TB
    • ZG
« Reply #2 : 22-10-2009, 12:49:43 »
Broj šasije bi trebao biti na suvozačkoj muldi, ako ga nema onda je problem.  :craz
Obavezno pogledaj i knjižicu vozila i prometnu. Knjižica vozila je vjerodostojnija jer uvijek ide uz auto i ne mijenja se dok se prometna uvijek izdaje nova kod prepisa pa znaju fulat.  :ok:

upravo tako i nisam siguran ali mislim da nije kompletan broj šasije...
V6   moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"

menphisag

• Gost
« Reply #3 : 22-10-2009, 16:44:58 »
Mozda sam trebao pomenuti da sam iz BiH ne iz RH tako da knjizica vozila je jos uvjek nov pojam, odnosno, pocela se izdavati sa novim tablicama prije 20 dana.
Usput su pojacali kriterije bar sto se tice legalnosti vozila tako da ako fali broj ili je fulan na bilo koja od ova dva mjesta, nema registracije, ide vjestacenje i ostala sranja, tako da ostaje pitanje, gdje naci broj motora na 156, prednja strana motora gledano od kilera ili tamo iza, ispod usisne grane i kako ga najlakse procitati???!  :pol:
Hvala
« Zadnja izmjena: 22-10-2009, 22:45:43 menphisag »

Offline Dalibor-L

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo 145 2.0TS Quadrifoglio Verde
    • Sisak
« Reply #4 : 23-10-2009, 09:55:49 »
Mozda sam trebao pomenuti da sam iz BiH ne iz RH tako da knjizica vozila je jos uvjek nov pojam, odnosno, pocela se izdavati sa novim tablicama prije 20 dana.
Usput su pojacali kriterije bar sto se tice legalnosti vozila tako da ako fali broj ili je fulan na bilo koja od ova dva mjesta, nema registracije, ide vjestacenje i ostala sranja, tako da ostaje pitanje, gdje naci broj motora na 156, prednja strana motora gledano od kilera ili tamo iza, ispod usisne grane i kako ga najlakse procitati???!  :pol:
Hvala

Broj motora je ispod 4-og ispuha na bloku prema getribi. Treba malo drotkefom proći ak se ne vidi.  :ok:

Neću pametovati ali moguće su u pitanju neke triper kombinacije pa dobro pregledaj spojeve muldi sa šasijom.  :mah:
…senza cuore saremmo solo macchine…
http://www.alfisti.hr/forum/index.php/topic,9175.0.html