Autor Tema: Skidanje letve volana - help hitno!  (Posjeta: 3541 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline SiKe_145

• Trade bodova: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Rijeka
Skidanje letve volana - help hitno!
« : 08-06-2007, 13:52:16 »
Kako se skida letva volana na AR 145 1.4 TS ?

Zabijena je iznad mosta...jedva ju dotaknem sa rukom.  Ima li netko tko je to radio pa da malo objasni postupak?

Ne vidim gdje je zavidana za karoseriju, a pretpostavljam da se vadi tako da se skine kotac i izvuce van.

Pliz, dost je hitno.
« Zadnja izmjena: 08-06-2007, 13:52:52 SiKe_145 »

reli

• Gost
  • Trade bodova: (0)
Odg: Skidanje letve volana - help hitno!
« Reply #1 : 06-07-2007, 13:20:45 »
ja sam skidao skoro na mojoj 164 i mislim da je slicno.Moraces da nabavis veliki nastavak gedore otprilike 0.5m.Imas po dva srafa sa leve i desne strane tocka koji se odvijaju odozgo odnosno oni ti se nalaze na letvi odnosno drzacu koji se nabacuje preko nje.Najpre odes ispod auta i videces kod letve jedan sraf koji je zavaren odozdo.Ako malo bolje napipas rukom iznad njega videces da ima jos dva srafa koji se odvijaju odozgo ali ce neko morati da ti pomogne da protnes nastavak gedore odozgo pa ti rukom da ga nabacis na sraf da ih odvijes. Kada ih odvijes moraces da podignes auto na dizalicu da skines tockove da bi mogao da provuces letvu kada je odlabavis.Moraces takodje da otkacis (odvijes) metalna creva koja se srafe u letvi i koja je napajaju uljem. Takodje ces morati sve da rasturis ispod volana gde dolazi letva da je otkacis od volana. Kada je sasvim otkacis od volana i olabavis sve srafove moraces da je izvuces iz karoserije odnosno da je vuces prema braniku napred da bi isasla iz sasije pa onda moras da je povuces na desno pa onda da je isbacis prema levom tocku.Dosta je nepristupacno ali imaj strpljenja i samo polako.Obezbedi dosta piva i kafe i neko od prijatelja da ti pravi drustvo kada se iznerviras.
POZDRAV!!!

reli

• Gost
  • Trade bodova: (0)
« Reply #2 : 06-07-2007, 13:53:38 »
ImageShack - Hosting :: fgtm1.jpg

To se nalazi slikica cisto da vidis kako to izgleda i posle ovih manzetni ti se nalaze drzaci odnosno srafovi koji drze letvu.

EDIT: ubacila sliku u post
« Zadnja izmjena: 06-07-2007, 13:55:28 AA-lfa »

Offline SiKe_145

• Trade bodova: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Rijeka
« Reply #3 : 06-07-2007, 14:00:47 »
Tnx na info, ali vec je sve to obavljeno. Kako nitko nije odgovarao ja sam to vec rastavio, opravio letvu i vratio ju nazad. 4 sata skidanja, 4 vracanja. Najveci problem su spojevi hidraulike na letvu...do tih vida se ne moze nikako osim skidanjem mosta.